Tel Sarma Makinası

Hurda Tel Sarma Makinası Nedir?
Hurda tel sarma makinesi; fabrikalarda ve hurdacılarda çeşitli şekillerde elde edilen hurda telleri balya haline getirmek için kullanılır.Makinenin üstünde yer alan hazneden makine içerisine atılan hurda tel elektirik motorundan tahrik alan yivli milin dönmesi ile mil üzerine sarılır, sarılan tele pnömatik körüğün şişmesi ile yapılan basınç sonucunda hurda tel bobin haline gelir.
Hurda Tel Sarma Makinasının Kullanım Amaçları
okBobin haline getirilen hurda tel kolaylıkla istiflenebilir.
okFabrikalarda iş kazalarına sebep olabilen hurda tellerin belirli bir yerde toplanması sağlanarak iş kazalarından karşı önlem alınmış olur.
okÇıkan hurda tellerin paraya dönüştürülmesi kolaylaştırılır ve bu işlem sistematik bir hale getirilebilir.
Hurda Tel Sarma Makinasının Özellikleri
okMakinenin etrafında çevrili şekilde bulunan tel bir svice bağlıdır herhangi bir olumsuz durumda tel çekilerek makinenin elektiriği otomatik olarak kesilir.
okMakinenin kapak kısmına takılı olan elektirik svici sayesinde kapak açıldığı anda makinenin elektiriği otomatik olarak kesilir.
okŞaseye takılan svic ile istenilen hurda tel bobini istenilen çapa ulaştığında makinenin elektiği otomatik olarak kesilir.
okPnömatik körükte devamlı basınçlı hava bulunmalıdır (maksimum=1.5 bar).
okHurda tel bobini dönerken bobinin arka kısmında ve ön kısmında bulunan flanşlarda döner bu sayede hurda teller mil etrafına sarılırken makineniz aşınmaz.
okHurda tel bobini istediğiniz çapa ulaştıktan sonra bobini dışarı alabilmek için elektirik panosunda bulunan tuş ile motoru terse çalıştırmanız yeterlidir.